SIK SORULAN SORULAR

 

Genelde YAN yatıyorum. Nasıl bir yatak seçmeliyim?


Çoğunlukla yan yatan kişilerin yumuşağa yakın bir yatakta uyuması gerekir. Aksi durumda omuzunuza binen ağırlıktan kaynaklı bel, sırt ve omuz bölgenizde eklem ağrılarıyla karşılaşabilirsiniz.


Genelde YÜZÜSTÜ yatıyorum. Nasıl bir yatak seçmeliyim?


Yüzüstü uyuyanların orta sert veya serte yakın bir konforu tercih etmeleri gerekir. İçine gömüleceğiniz bir konfor tercih etmeniz halinde mide ve göğüs kafesi ağırlığınız sırtınıza vurarak huzursuz uyanmalara ve fiziksel rahatsızlıklara sebep olabilir.


Genelde SIRTÜSTÜ yatıyorum. Nasıl bir yatak seçmeliyim?


Tüm yatak konforları sırtüstü uyuyanlar için ideal olabilir. Burada dikkate etmeniz gereken durum kilo ve uyku alışkanlıklarınızdır. Örn; terleme alışkanlığınız var ve yüksek kiloya sahipsiniz. Sizin için yumuşak yatak uygun olmayacaktır çünkü kilonuz itibariyle yatağa fazlaca gömüleceğiniz için bu da terlemenizi tetikleyecektir. O yüzden orta veya sert konforlar tercih edilebilir. Ya da normal kilodasınız ama fiziksel olarak ağrılarınız bulunuyor. Bu durumda da sert yataklar sizin için uygun olmayacaktır. Çünkü omurganızın ve kemiklerinizi rahatsız etmeyecek şekilde orta yumuşak bir konfor sizin için uygun olacaktır.


Fillego yatak katmanları NEDEN değiştirilebiliyor?


Ortalama kaliteye sahip bir yatağın kullanım ömrü 7-15 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süre zarfında da kullanıcıların kilosu, uyku alışkanlıkları ve yataktan beklentileri değişebilir. Yani yeni aldığınız bir yatakta ilk 3 sene çok rahat ediyorken sonrasında huzursuz uyanmalara ve ağrıyla kalkmalara maruz kalabilirsiniz. Bu sizin stres, yaş, kilo ve benzeri değişkenlere göre yaşayacağınız bir durumdur. İşte tam bu noktada Fillego yatakların konfor değişimi yapılabiliyor olması aynı yatağı çok daha uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ya da eşinizle kilo ve uyku alışkanlığı farklılıklarınız var. Bu noktada da Fillego yatakların en alt katmandaki 2 parçalı yapısı sayesinde sert veya orta sert bir destekleyici zemin terichi yapabiliyor olursunuz.


Fillego yatak katmanları NASIL değiştirilebiliyor?


Tüm ürünlerimizin kolaylıkla açılabilir fermuarlı dış kılıfı bulunmaktadır. Bu sayede de yatağınızın içini açarak istediğiniz malzemeyi ters düz edebilir ve size uygun konforu seçebilirsiniz. Hatta oldu da evinize misafir geldi ve onun için yatak pedi ihtiyacınız oldu. Kendi yatağınızdaki visco veya lateks katmanı çıkararak misafirleriniz için de en ideal konforu sunabilirsiniz


30 gece DENEME süresi nasıl oluyor?


Fillego ürünlerini aracısız ve mağazalar olmadan müşterilerimize ulaştırıyoruz. Çünkü sadece 5-10 dakikalık kısa bir deneme için aracılara komisyon ödeyerek fiyatların artmasını istemiyoruz. Bunun yerine müşterilerimize aldığı yatakları kendi evinde 30 gece deneme olanağı sunuyoruz ki gerçekten yatağımızın size uygun olup olmadığını anlayabilin. Memnun kalmama halinde de kolayca ve ücretsiz şekilde yine bize ürünü kargo ile gönderiyorsunuz.


Ücretsiz İADE ne demek?


Fillego ürünümüzü satın aldınız ve ambalajını açıp dilediğiniz gibi kullanmaya başladınız. 30 gün içerisinde memnun kalmadım bu ürünü iade etmek istiyorum demeniz halinde tek yapmanız gereken bize ulaşıp talebinizi aktarmak olacaktır. Sonrasında tüm iade işlemlerini operasyon merkezimiz organize ederek süreci yönetiyor ve ödediğiniz tutar eksiksiz olarak hesabınıza aktarılıyor.


İade KARGOSU kime ait?


Ürün satın almadan önce en çok sorulan sorularımızdan biri de budur. %100 müşteri memnuniyeti temel çalışma prensibimiz olduğu için hiç bir iade kargo ve benzeri ek masraflar sizden talep edilmez.